Тесс Ґеррітсен Хірург

Книги Тесс Ґеррітсен про детектива Джейн Ріццолі

Серія про розслідування детектива Джейн Ріццолі американської письменниці Тесс Ґеррітсен мені дуже сподобалась, я відразу прочитала перші п’ять книжок. Всього зараз письменниця видала 13 романів і 2 оповідання з циклу. На українську перекладено 9 романів. Книги Тесс видає Клуб Сімейного дозвілля.

Книги Тесс Ґеррітсен на сайті видавництва КСД

Основні події відбуваються в Бостоні. Головні герої серії — це детектив з відділу вбивств Джейн Ріццолі, патологоанатом докторка Мора Айлс, детектив Томас Мур, агент ФБР Габріель Дін.

Так як авторка лікар за фахом, в книгах багато медичних епізодів та описів, особливо в перших книгах.

«Хірург» — це перша книга з серії про Джейн Ріццолі. В цій книзі Джейн Ріццолі та її колега Томас Мур розслідують вбивства молодих жінок. Характер вбивств вказує на то, що вбивця знається на хірургії і преса прозвала його Хірургом. В книзі багато медичних подробить, в тому числі розтинів та епізодів роботи лікарів. Книга дуже цікава, читається на одному диханні, гарно закручений сюжет.

«Асистент» — це друга книга з серії, так би мовити сиквел першої книги, тому що тут продовжується справа, почата Хірургом, але іншим невідомим злочинцем. На цей раз він вбиває сімейні пари. У розслідуванні Джейн Ріццолі допомагає чи радше заважає імпозантний агент ФБР Гебріел Дін та незграбний детектив Корсак. Ця книга мені сподобалась меньше, ніж перша. По-перше нічого нового в плані вбивств. По-друге розв’язка стається досить несподівано і не дуже логічно. Зазвичай авторка обережно підводить нас до здогадки, але тут вона що називається рубанула з плеча. До того ж в книзі є уривки з досить жорстокими описами катування та жертвоприношення з історії людства. Нічого нового, окрім агента Діна ця книжка взагалі не принесла.

«Грішна» — третя книга с серії. Ця книга досить цікава. На перший план виходить докторка Мора Айсл, з’являється новий персонаж отець Брофі. У монастирі жорстоко вбивають молоду послушницу Камілу та літню черницю. Згодом виявляється, що Каміла дещо приховувала, і те що вона приховувала стає дуже особистим для детектива Ріццолі. Книга мені дуже сподобалася, одна з найцікавіших в серії.

«Двійник» — четверта книга з серії. В цій книзі головною героїнею стає Мора Айсл, ми дізнаємося багато з її минулого. Доки Мора гуляє по Парижу, біля її будинку вбивають жінку, яка як дві краплі води схожа на Мору Айсл. Тим часом невідомий маньяк викрадає вагітних жінок. Мора намагається з’ясувати хто ця загадкова жінка-двійник і натрапляє на дещо дуже моторошне зі свого минулого. Ця книга також цікава і захоплива, мені сподобалась.

«Смертниці» — групу дівчат зі східної Європи нелегально переправляють в США і замикають в схованому у лісі борделі. Тим часом Ріццолі ось ось має народити і потрапляє у лікарні у заручниці до дівчини, яка прийшла до тями в морзі під час розтину. Дівчина повідомляє Ріццолі дещо важливе, і після пологів детектив вирішує розібратися у цій справі. Ця книга мені не сподобалась зовсім. По-перше я не люблю коли американські автори пишуть про східну Європу в такому ключі, що всі дівчата потенційні повії і більш не нащо не здатні. По-друге сама історія досить нецікава. Немає інтриги, немає загадки. Пів книги Джейн в лікарні, пів книги вона розслідує події, які нам вже описала авторка від імені білоруської дівчини Міли, яка потрапила в сексуальне рабство. Тобто ми вже знаємо що трапилось майже на початку.

Список книг з циклу:

 • The Surgeon (2001) — «Хірург»;
 • The Apprentice (2002) — «Асистент»;
 • The Sinner (2003) — «Грішна»;
 • Body Double (2004) — «Двійник»;
 • Vanish (2005) — «Смертниці»;
 • The Mephisto Club (2006) — «Клуб Мефісто»;
 • The Keepsake / Keeping the Dead (2008) — «Хранителі смерті»;
 • Ice Cold / The Killing Place (2010) — «Убивчий холод»
 • The Silent Girl (2011) — «Дівчина, яка мовчить»;
 • Last To Die ( 2012)
 • Die Again (2014)
 • I Know A Secret (2017) 
 • Listen to me ( 2022)